شیخ سلمان: از نامزدهای میزبانی متشکرم

به گزارش وبلاگ نواهای ایرانی، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه در گفت وگو با سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، درباره نامزدی کشورهای ایران، هند، قطر، عربستان و ازبکستان برای میزبانی جام ملت های آسیا در سال 2027 گفت: جام ملت های آسیا، نقطه اوج بهترین های آسیاست. مسابقات در سال 2019 در امارات، رقابتی رکوردشکن و بزرگترین تورنمنت تاریخ مسابقات بود و باعث تقویت پایه های فوتبال آسیا در تقویت این میراث شد. شک نداریم نه تنها چین قطعاً به این سطح خواهد رسید، بلکه در 2023 از انتظارات ما فراتر می رود.

شیخ سلمان: از نامزدهای میزبانی متشکرم

وی ادامه داد: از طرف خانواده فوتبال آسیا از فدراسیون هایی که برای نشان دادن علاقه و اشتراک جاه طلبی خود برای میزبانی مسابقات در کلاسی جهانی برای بازیکنان، تیم ها، مسئولان برگزاری و طرفداران پا پیش گذاشتند، تشکر می کنم. برای همه آنها در فرایند پیشنهاد، بهترین آرزو را دارم.

AFC در ادامه درباره سابقه میزبانی این کشورها نوشت: از سال 1956 که مسابقات شروع شد، دو کشور از پنج کشور پیشنهادکننده سابقه میزبانی رقابت ها را داشتند. قطر در سال های 1988 و 2011 میزبان مسابقات بود. ایران هم تنها کشور تاریخ جام ملت های آسیاست که دو بار در سال های 1968 و 1976 در خانه خود قهرمان شد.

منبع: فرارو

به "شیخ سلمان: از نامزدهای میزبانی متشکرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیخ سلمان: از نامزدهای میزبانی متشکرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید